Flamenco w Otwocku Wielkim

W połowie lipca odbył się 15.07.2018 roku koncert, którego organizatorami byli: Burmistrz Karczewa, Dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury oraz Kustosz Pałacu. W tym roku, roku jubileuszowym miasta, w koncercie lipcowym wystąpiła grupa artystów związana z polską sceną flamenco. Artyści, którzy wystąpili w lipcowym koncercie plenerowym, kształcili się w Hiszpanii i zdobywali doświadczenie w wielu międzynarodowych formacjach.

Dla przybyłych gości tańczyła Małgorzata Wołyńczyk – profesjonalna tancerka i nauczycielka flamenco, finalistka IV Międzynarodowego Konkursu Tańca Flamenco “Flamenco Puro” w Turynie (2015). Jest założycielką warszawskiej szkoły flamenco La Puerta del Baile.

W koncercie towarzyszyła jej śpiewaczka flamenco Maria Światłoń, która uczyła się od najlepszych hiszpańskich artystów. Głos szkoliła w madryckiej szkole teatralnej oraz pod okiem polskich profesorów. Swoją drogę w świecie flamenco rozpoczęła podczas Międzynarodowych Warsztatów Tańca Współczesnego, na zajęciach prowadzonych przez José Manuel Buzón Rodrigueza.

Pogoda początkowo straszyła deszczem, ale koncert minął bez mokrych niespodzianek. (Info MGOK)