Ferie zimowe w MGOKu

Podczas ferii zimowych nie wszystkie dzieci mają możliwość wyjazdu na zimowiska lub z rodzicami w góry na narty. Wielu najmłodszych karczewian zostaje w domu i to właśnie z myślą o nich organizowane są w MGOKu zajęcia w ramach programu „Zima w mieście”. W tym roku z tej propozycji skorzystała prawie trzydziestoosobowa grupa dzieci.

Proponowane przez instruktorów zajęcia były dość zróżnicowane, a przede wszystkim dopasowane do dziecięcych potrzeb i zainteresowań. Były zajęcia plastyczne i teatralne. Dzieci grały w gry planszowe i wspólnie czytały ulubione książki.

Oprócz zajęć świetlicowych dzieci uczestniczyły w spektaklu teatralnym. Na zaproszenie dyrekcji MGOKu dzieci odwiedziła trupa teatralna z Warszawy ze sztuką według bajki Julii Daszyńskiej „Cudaczek Wyśmiewaczek”.

Artyści, którzy przyjechali do Karczewa, już od ponad dwudziestu lat odwiedzają dzieci z różnymi przedstawieniami. Jak powiedziała kierownik zespołu zawsze starają się, aby prezentowane widowiska miały odpowiedni przekaz wychowawczy.

Największą jednak atrakcją ferii zimowych z MGOKiem był wyjazd do Warszawy na film animowany „Sing”. W filmie tym reżyser i autor scenariusza Garth Jennings żartuje sobie z telewizyjnych talent-show, ale w rezultacie ukazuje, że chociaż śpiewać nie każdy może, ale każdy powinien spróbować. Bohaterem tej opowieści jest Buster Moon, miś koala, który od dziecka marzył, by prowadzić swój własny teatr. Dzięki ciężkiej pracy ojca udało mu się kupić budynek starego teatru, ale biznes za nic nie chce się rozkręcić. Wierzyciele wydzwaniają z groźbami, elektrownia odcina prąd, a sala świeci pustkami. Antidotum na wszystkie te bolączki ma być konkurs śpiewania zorganizowany przez Bustera. Film zabawny, trafiający do dziecięcej widowni.

Ferie zimowe już za nami, ale Miejsko Gminny Ośrodek Kultury zaprasza młodych mieszkańców Karczewa do stałej współpracy z tą placówką kulturalną. Pełną ofertę zajęć znaleźć można na stronie internetowej MGOKu. Zapraszamy.(info MGOK)