Ferie zimowe w MGOKu

Na przełomie stycznia i lutego dzieci ze szkół mazowieckich przebywały na zasłużonych feriach zimowych. Tradycyjnie akcję „Zima w mieście” zorganizował Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Karczewie. Z tej formy wypoczynku skorzystało rotacyjnie ponad dwadzieścioro dzieci w wielu przedszkolnym i młodszych klas szkolnych.

Atrakcji było wiele. Dzieci były w Promenadzie na filmie Asteriks i Obeliks „Tajemnica magicznego wywaru” (polska premiera tego filmu odbyła się 18 stycznia br.). Dzieciom bardzo podobała się wizyta w Muzeum Ziemi Otwockiej, gdzie podczas zorganizowanych warsztatów mogły nauczyć się robienia faworków.

Ponieważ ferie zbiegły się z okresem karnawału dzieci w Powiatowej Bibliotece Publicznej zwiedziły wystawę strojów i wzięły udział w zajęciach plastycznych o tematyce karnawałowej.

Oczywiście nie zabrakło odwiedzin w Muzeum Ziemi Karczewskiej, gdzie uczestnicy akcji zimowej poznały jak prawdopodobnie powstał Karczew, zapoznały się z historią miasta, a także w formie zajęć edukacyjnych planowały tworzenie miasta.

Ciekawą propozycją był teatrzyk kamishibai. Kamishibai to technika czytania wywodząca się z Japonii. Wykorzystując skrzyneczkę, podobną do miniaturowej sceny teatrzyku marionetkowego, prowadzący pokazuje namalowane na kartonie obrazki czytając co one przedstawiają.

Trudno wszystkie zajęcia w krótkim materiale opisać, a było ich dużo. Na zakończenie zajęć feryjnych w MGOKu odbyła się pożegnalna dyskoteka. Dzieci zadowolone z przygotowanej dla nich formy zimowego odpoczynku zapowiadały, że za rok znów pojawią się podczas ferii zimowych w karczewskim MGOKu.(Info MGOK)