Ferie Zimowe już za nami

W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Karczewie zorganizował największą w gminie akcję Zima w Mieście”. W akcji brała udział ponad czterdziestoosobowa grupa dzieci w wieku od 6 do 11 lat. Zajęcia jak zawsze były bardzo ciekawe. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się wycieczki. Dzieci odwiedziły między innymi Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim oraz wystawę „Dinozaury na żywo” w Centrum Wystawowym przy Stadionie Narodowym w Warszawie. Wszystkie dinozaury zostały zrobotyzowane, dzięki czemu ruszały kończynami oraz głową. Po połączeniu rzeźb i szkieletów tych wymarłych stworzeń, a także umieszczeniu ich w naturalnej, leśnej, scenerii, zwiedzającym wystawę dzieciom łatwiej było się przenieść do krainy, w której niegdyś żyły dinozaury i zrozumieć ich historię. Warto dodać, że zwiedzanie odbyło się z przewodniczką, która bardzo ciekawie opowiadała o tych prastarych stworzeniach. Wystawa, zanim dotarła do Warszawy, wcześniej gościła w takich miastach jak Graz, Wels, Brno, Monachium, Venlo oraz Kuala Lumpur, Makau i Singapur.

Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim w sezonie zimowym jest nieczynne, ale dla dzieci przebywających na akcji „Zima w Mieście” kierownictwo muzeum zrobiło wyjątek. Dzieci zwiedzając pałac zadawały pani przewodnik wiele trudnych pytań. Na zakończenie wycieczki, po spacerze parkowymi ścieżkami, dzieci obejrzały pokaz strzelania z muszkietu.

Ponieważ w czasie trwania ferii zimowych był „tłusty czwartek” oraz ostatki, nie zabrakło pączków oraz ostatkowej zabawy, na którą część dzieci ubrała się w przepiękne stroje.

Niestety ze względu na pogodę trzeba było odwołać kulig i ognisko z pieczeniem kiełbasek. A szkoda. Miejmy nadzieję, że za rok ferie będą śnieżne i wtedy będzie można zorganizować prawdziwy kulig w starym stylu. (info MGOK)