Dzień Dziecka nad Moczydłem

W tym roku Dzień Dziecka został zorganizowany na terenie MOSiRu, przy stadionie sportowym, pomiędzy Moczydłem, a Jeziórkiem. Próby zorganizowania w tym miejscu imprezy dla dzieci były już wcześniej, ale wówczas silny wiatr przeszkadzał w dobrej zabawie. Tym razem jednak było inaczej. Pogoda dopisała, sponsorzy pomogli i impreza była udana. Wielu uczestników przyznawało, że była to naprawdę bardzo udana impreza.

Organizatorów tegorocznego Dnia Dziecka było kilku, ale główni to: Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Karczewie, Koło nr 25 Polskiego Związku Wędkarskiego, Ochotnicza Straż Pożarna w Karczewie, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Nadbrzeża i oczywiście gospodarz terenu czyli MOSiR. Jednym ze sponsorów imprezy był karczewski SuperDrob. Dzięki tej firmie wszyscy uczestnicy pikniku z okazji Dnia Dziecka nie wrócili do domu głodni – grillowane przez koło wędkarskie kiełbaski, kurczaki oraz kaszanka były dla każdego i praktycznie bez ograniczeń.

Najważniejsza jednak była zabawa i to co działo się na estradzie i wokół niej. Tu królował DeeDee & Tonio, czyli mieszkający na Ługach Łukasz Jarząbek i Dorota Ignaczak. Bawili oni dzieci nie tylko piosenką. W ramach organizowanych zabaw uczyli między innymi o recyklingu i konieczności sortowania śmieci. Największą uciechą dla maluchów był pokaz baniek mydlanych, podczas łapania mydlanych baniek bawili się wspaniale nie tylko dzieci, ale i ich rodzice.

Olbrzymim zainteresowaniem cieszył się turniej zorganizowany przez wędkarzy. W specjalnie przygotowanych basenach można było łowić plastikowe rybki. Każdy mały wędkarz, któremu udał się połów, otrzymywał nagrodę.

Wielką atrakcją pikniku były przejażdżki motorowym pontonem po Moczydle. Tu działali strażacy z Karczewa dbając, by każdy „rejs” przebiegał bezpiecznie. Chętnych na taki rejs po karczewskim jeziorze było wielu i nic dziwnego, że i kolejka oczekujących była dość długa.

Również w długiej kolejce trzeba było czekać na strzelnicy zorganizowanej przez Fundację „Sprzymierzeni”. Większość chłopców chciało spróbować swoich sił strzelając do tarczy z prawie prawdziwego karabinu. Nagrodą na strzelnicy była tarcza, którą można było zabrać z sobą do domu.

Na pikniku nie zabrakło działającego przy MGOKu zespołu „Gębule”. Zespół prowadzony jest przez pana Sławka Winnickiego. Występ „Gębul” nagrodzony został zasłużonymi brawami.

Tradycyjnie już, podczas Dnia Dziecka, działacze Wspólnoty Samorządowej zorganizowali konkurs plastyczny. Chętnych do udziału w konkursie było bardzo dużo. Powstało wiele ciekawych prac, które zostały przez specjalne jury ocenione, a najlepsi młodzi artyści otrzymali nagrody.

Również dużym zainteresowaniem cieszyły się konkurencje sportowe, a wśród nich turniej w rzucaniu do kosza, podbijania piłeczki pingpongowej czy kręcenie kołem hula hop.

Impreza z pewnością nie byłaby tak udana, gdyby nie sponsorzy, którym serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji Dnia Dziecka. (info MGOK)