Dni Karczewa – sobota

Drugi dzień Karczewskiego święta rozpoczął się na Rynku Zygmunta Starego uroczystym polonezem w wykonaniu gimnazjalistów. Taniec był jak zwykle ciekawy choreograficznie. Wspólnie z młodzieżą przygotował go nauczyciel wychowania fizycznego Tomasz Lubas.

         Do tradycji należą już wystawy organizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Karczewa. W tym roku wystawa została przygotowana wspólnie z karczewskim rysownikiem – dokumentalistą Bogdanem Trzepałką. Jego to właśnie prace mogliśmy podziwiać na wystawie.

         W sobotni wieczór nie zabrakło występów na estradzie ustawionej na karczewskim rynku. W koncercie głównym wystąpiła ze swoim zespołem znana piosenkarka Eleni. Artystka występowała już w Karczewie kilkakrotnie i za każdym razem jej występ przyjmowany jest owacyjnie.

         Dla tych wszystkich, którzy lubią szanty i muzykę folkową wystąpił zespół „Strefa Ciszy”.

         Pod koniec koncertu zespołu „Strefa Ciszy” słuchacze pomału zaczęli opuszczać rynek, jednak już pierwsze utwory koncertu zespołu Stowarzyszenie Miłośników Muzyki „Trzy Czwarte” z powrotem ściągnęły melomanów przed estradę. Koncert był wspaniały, a muzycy udowodnili, że systematycznie stają się naprawdę wspaniałą orkiestrą, której słucha się z ogromną przyjemnością.(Info MGOK)