Dni Karczewa – piątek

Piątek 16 czerwca był pierwszym z trzech dni karczewskiego święta. Tego dnia w sali widowiskowej Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury odbyło się, już po raz dwudziesty ósmy, spotkanie organizatorów z laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jana Krzewniaka.

         Podczas wieczornicy wręczono laureatom przepiękne dyplomy zaprojektowane i wykonane przez Stanisława Urbaniaka. Nagrody wręczali Burmistrz Karczewa Władysław Dariusz Łokietek, Przewodnicząca Rady Miejskiej Karczewa Danuta Trzaskowska i dyrektor MGOKu Anna Zakrzewska.

Składając gratulacje laureatom Burmistrz Karczewa podkreślił, że konkurs jest dla Karczewa bardzo ważny i z pewnością zawsze znajdą się w miejskiej kasie pieniądze na jego organizację.

         Konkurs podsumował przewodniczący jury ojciec Eligiusz Dymowski, jak zaznaczył karczewski konkurs należy obecnie do najstarszych w Polsce. Jest bardzo ceniony wśród twórców, czego dowodem jest liczny ich udział w karczewskiej imprezie.

         Po uroczystości wręczenia nagród, odbył się koncert w trakcie którego nagrodzone prace prezentował aktor Stanisław Górka, któremu na pianinie towarzyszył Jerzy Derfel.(Info MGOK)