Dni Karczewa – niedziela

W niedzielę 18 czerwca na scenie ustawionej na Rynku Zygmunta Starego działo się naprawdę bardzo wiele. Po wystąpieniu władz miasta, prezentacje estradowe rozpoczęły się koncertem orkiestry OSP w Karczewie pod dyrekcją Zbigniewa Chodaka. Po koncercie Towarzystwo Przyjaciół Karczewa ogłosiło wyniki konkursu „Moja Mała Ojczyzna”. Konkurs jest organizowany od wielu lat i jest okazją, by młode pokolenie poznawało historię naszego miasta i naszej gminy.

Tradycyjnie, gdy na estradzie zaczęli koncertować pierwsi wykonawcy, w Centrum Kultury odbywały się zawody szachowe, a w sali widowiskowej MGOKu działacze TPK oprowadzali po wystawie – w tym roku prac Bogdana Trzepałki.

Wielkie brawa zebrała grupa Mażoretek Jupiter z Domu Kultury w Pilźnie. Aż było miło patrzeć jak te dziewczęta w pięknych strojach wspaniale wykonują różne układy choreograficzne. Miejmy nadzieję, że za kilka lat karczewskie mażoretki będą prezentowały się równie pięknie.

Ważnym punktem programu był finał konkursu „Pokaż swój talent”. Przed widownią zaprezentowało się jedenastu finalistów. Po długiej naradzie jury postanowiło, że pierwsze miejsce w tegorocznej edycji konkursu wyśpiewała Angelika Żelazo, miejsce drugie przypadło Klaudi Łukasik, zaś miejsce trzecie Gabrieli Sadkowskiej. Wyróżnienia zostały wręczone Oliwii Ciszkowskiej i Jarosławowi Rawskiemu.

W tym roku gwiazdami wieczoru były zespoły: „Smokey Band” i Natalia Szroeder. Zespół „Smokey Band” to pochodząca ze Śląska kapela wykonująca muzykę legendarnej grupy „Smokie”, która największe swoje sukcesy święciła w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Występ bardzo się podobał, ale wszyscy i tak oczekiwali koncertu głównej atrakcji tegorocznych Dni Karczewa czyli Natalii Szroeder. Piosenkarka jest jedną z najczęściej słuchanych wokalistek młodego pokolenia. Jej piosenki znają nie tylko młodzi, ale również osoby starsze. Dowodem tego była wspaniała zabawa na karczewskim rynku. Przed koncertem artystka rozdawała autografy i fotografowała się z fanami. Zaskoczeniem dla niektórych osób był po koncercie szybki jej wyjazd z Karczewa, było to jednak podyktowane ważnym spotkaniem piosenkarki.

Na zakończenie Dni Karczewa była tradycyjna zabawa taneczna do której przygrywał zespół Fanaberia oraz pokaz ogni sztucznych.(Info MGOK)