Dni Karczewa

Dni Karczewa to impreza naszego miasta z najdłuższą historią. Od ilu lat jest organizowana? Z pewnością od ponad trzydziestu lat. Tego dnia, na estradzie pojawiały się polskie czołowe zespoły i znani artyści. W tym roku gwiazdą Dni Karczewa był zespół „LOMBARD”, który na karczewskiej scenie koncertował już po raz drugi. Wcześniej LOMBARD gościł w Karczewie z Małgorzatą Ostrowską.

Dni Karczewa to impreza kilkudniowa, którą rozpoczęła 17 czerwca Wieczornica Poetycka z udziałem laureatów i jurorów Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jana Krzewniaka. Następnego dnia, 18 czerwca, Towarzystwo Przyjaciół Karczewa zaprosiło na wystawę „Co nam zostało z tamtych lat”. Na wystawie zaprezentowano między innymi stare fotografie karczewskich zespołów muzycznych, drużyn harcerskich oraz strażaków.

Jednak Dni Karczewa to przede wszystkim prezentacje artystyczne na festynowej estradzie, a w tym roku naprawdę było wiele ciekawych propozycji artystycznych. Paradę artystów lokalnych rozpoczęła swoim koncertem Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej w Karczewie. Po strażakach na scenie pojawiły się grupy przedszkolne oklaskiwane przez rodziców i najbliższych. Szczególnie wszystkim podobał się występ muchomorków z rudym rydzem, wspaniałych gitarzystów oraz kucharzy. Wśród najmłodszych artystów nie zabrakło grup tanecznych działających w ramach MGOKu – tu szczególnymi brawami nagrodzono układ taneczny z Panią Wiosną oraz układ taneczny „Zegary”. Ze zbliżającymi wakacjami związany był natomiast występ dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 gdzie dla karczewskiej publiczności tańczyli „marynarze i kapitanowie”. Na festynowej scenie zaśpiewał także dziecięcy zespół „Gębule” oraz zespół ludowy „Sołtysi” – oba zespoły działają w ramach Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury.

Pomiędzy występami uhonorowano pucharami laureatów konkursu „Moja mała Ojczyzna”, turnieju szachowego oraz zorganizowanych przez MOSiR biegów.

W głównym koncercie wystąpiły dwa zespołu – znany w Karczewie szantowy zespół „Strefa Ciszy” oraz LOMBARD. Po tradycyjnych ogniach sztucznych do tańca grał zespół Fanaberia.

Organizatorami Dni Karczewa Byli: Urząd Miejski w Karczewie, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim sponsorom i darczyńcom, którzy przyczynili się do zorganizowania tegorocznego święta Karczewa. (info MGOK)