Danqa rozbawiła karczewian- relacja

W piątek 20 marca 2015r. w Piwnicy Pod Barankiem wystąpiłaDanuta Stankiewicz czyli Danqa.

Sala Piwnicy szczelnie wypełniła się widzami. Piosenkarka już na samym początku koncertu zjednała sobie widownię wciągając ją do zabawy. Niektórym osobom było dane wystąpić z Panią Danutą na scenie.

Artystka zaśpiewała m.in. takie szlagiery jak Serduszko puka w rytmie cza-cza, Nie płacz kiedy odjadę, Szesnaście lat i siedem dni czy też Wernisaż.

Jak się można było spodziewać, gromkie owacje na stojąco pożegnały artystkę, ponieważ tego wieczoru nie było miejsca na nudę.

Danuta Stankiewicz swoją karierę rozpoczęła w harcerskim zespole Gawęda. Ukończyła Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina, Wydział Piosenkarski w Państwowej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina i Podyplomowe Studia Menedżerskie dla Twórców i Artystów na Uniwersytecie Warszawskim.

Otrzymała stypendium Ministerstwa Kultury oraz Rządu Francuskiego w Paryżu (Schola Cantorum, Le Petit Conservatoire de la Chanson de Mirelle, Szkoła Tańca Jacques’a Bensa). Występowała m.in. w poznańskim Kabarecie „TEY“, w programach Tadeusza Drozdy, Krzysztofa Daukszewicza, Jerzego Ofierskiego, Filipa Borowskiego; nagradzana na wielu festiwalach krajowych i zagranicznych. W latach 90. była znaną wokalistką disco polo. Jej najpopularniejsze piosenki tego nurtu to: Blue Star, Lolita to ja, Nieznajome dni.

Koncertowała w ponad 30 krajach świata m.in. w Izraelu, Korei Północnej, Danii, Łotwie, Francji, Kanadzie, Kubie, Mongolii, USA, Rosji, Włoszech, Holandii, Bułgarii, Niemczech i wielu innych. Wydała 15 albumów solowych, nagrała ponad 250 piosenek, uczestniczyła w ponad 8 tysiącach koncertów, 150 programach telewizyjnych i radiowych.

Tekst i fot.: Promocja MGOK Karczew

DSCN6333 DSCN6334 DSCN6351 DSCN6355 DSCN6367 DSCN6386