Damy i Huzary – czyli kolejna premiera KARTRY

W pierwszą sobotę lipca, aktorzy teatru amatorskiego „KARTA” zaprosili mieszkańców Karczewa na komedię Aleksandra Fredry „Damy i Huzary”.

Akcja przedstawienia toczy się w wiejskiej posiadłości majora, u którego goszczą pułkowi koledzy: rotmistrz, porucznik pułku huzarów Edmund oraz kapelan. Wolny czas panowie spędzają na polowaniu i grze w szachy. Panom oficerom usługuje stary wiarus Grzegorz. Jednak kawalerską sielankę przerywa nagle najazd sióstr majora, które wraz ze świtą młodych panien postanawiają odwiedzić brata. Oficerski honor nakazuje godnie damy przyjąć, ale podjęte próby, szczególnie wystrzelenie z moździerza, dają zupełnie odmienny rezultat.

Autorem scenariusza oraz reżyserem przedstawienia jest Laura Łącz, zaś scenografia to wspólne dzieło wszystkich aktorów, pracowników MGOKu oraz przyjaciół KARTY.

Przedstawienie zostało nagrodzone zasłużonymi brawami. W podziękowaniu za wspaniałą grę Miejsko Gminny Ośrodek Kultury obdarzył, po spektaklu, wszystkich aktorów kwiatami.(Info MGOK)

W przedstawieniu wystąpili:

major – Grzegorz Sychowiec