„Cheap Tobacco” w Piwnicy Pod Barankiem

Na muzycznej scenie karczewskiej „Piwnicy pod Barankiem” prawie każdego miesiąca jest koncert, na który kierownictwo Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury zaprasza melomanów tak z Karczewa, jak i okolic. We wrześniu (29.09.15) zaprezentowała się w Karczewie krakowska kapela Cheap Tobacco, która parę dni później zaprezentowała się, z sukcesem, w polsatowskim programie „Must be the music”.

Cheap Tobacco to działający od 2010 roku krakowski kwartet. Skład zespołu, który wystąpił w piątkowy wieczór 25 września w Karczewie, ostatecznie ukształtował się w ubiegłym roku. W pierwszych latach działalności kapela występowała w składzie: Natalia Kwiatkowska wokalistka, Robert Kapkowski gitara elektryczna, Mikołaj Spendel gitara basowa i Adam Partyka perkusja. W sierpniu 2014 doszło do zmiany w składzie, Mikołaja Spendla zastąpił na basie Michał Bigulak.

Szczególnym atutem zespołu jest pochodząca z Bieszczad wokalistka, przeurocza, charyzmatyczna dziewczyna o ciepłym, ale momentami drapieżnym głosie. Zasłużone brawa od karczewskiej publiczności otrzymał również wirtuoz gitary elektrycznej Robert Kapkowski za wspaniałe partie solowe. Robert pochodzi z Częstochowy. Początkowo chciał zostać piłkarzem ale na szczęście dla melomanów wybrał muzykę.

Mimo krótkiego stażu muzycy zagrali już na najważniejszych festiwalach bluesowych w Polsce otrzymując za swoje występy liczne nagrody. Między innymi otrzymali pierwsze miejsca: Synestezje 2014, Rawa Blues 2013, XXII Festiwal Blues Nad Bobrem, drugie miejsce oraz nagrodę publiczności na drugiej edycji festiwalu Bluesroads, są również laureatem Galicja Blues Festival 2011 i wiele innych. Zagrali już ponad dwieście koncertów i wydali dwa albumy: EP (2012) oraz PROMISES OF TOMORROW (2015).

W karczewskiej Piwnicy Pod Barankiem na żywo usłyszeliśmy utwory z tegorocznej płyty zespołu „Promises Of Tomorrow” (Obietnice Jutra). Album zawiera trzynaście autorskich kompozycji. W tytułowej piosence Natalia Kwiatkowska jest wręcz urzekająca. Podczas koncertu usłyszeliśmy również balladę „Dwa światy” , utwór którego tekst z pewnością trafi do zakochanych i nie zakochanych. Wydaje się, że publiczności szczególnie spodobała się piosenka „Huu”, tytuł jak przyznała Natalia jest tytułem roboczym. Utwór przedstawia rozterki młodej dziewczyny, która niestety może „zapłakać deszczem” w mieście Szymborskiej i Miłosza.

Po koncercie, wszystkich na wystawę swoich prac zaprosiła pani Ewa Osuch, która od wielu lat współpracuje z Miejsko – Gminnym Ośrodkiem Kultury. Pani Ewa zajmuje się ceramiką. Przedstawione na wystawie prace spotkały się z dużym zainteresowaniem. (info. MGOK)

Cheap_Tobacco_w_Piwnicy_Pod_Barankiem_3 Cheap_Tobacco_w_Piwnicy_Pod_Barankiem_2 Cheap_Tobacco_w_Piwnicy_Pod_Barankiem_1