Bartosz Smorągiewicz i jego Ensemble w Karczewie

W ostatnią sobotę października, na scenie muzycznej w Piwnicy pod Barankiem”, wystąpił dla karczewskich melomanów Bartosz Smorągiewicz z zespołem Ensemble.

Bartosz W. Smorągiewicz, saksofonista i kompozytor studiował w Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz w Hochschule für Musik w Würzburgu, gdzie w roku 2005 ukończył klasę saksofonu i kompozycji. W Niemczech został laureatem stypendium Leni Geisler Stiftung (2004). Swoje wykształcenie jazzowe uzupełniał na warsztatach kompozytorskich BMI Jazz Composers’ Workshop w Nowym Jorku (założonych przez Boba Brookmayera, a obecnie kontynuowanych przez Jima McNeelyego) jako jedna z kilkunastu osób z całego świata.

Jest laureatem licznych konkursów kompozytorskich. Po wygraniu w konkursie amerykańskiej organizacji „Meet The Composer” otrzymał grant na realizację projektu „Diaspora Crossings”(serii koncertów w Nowym Jorku), który utworzył z japońskimi muzykami Nobuko Miyazaki, Emi Inabą, Yoko‚ Layio’ Nakahashi oraz polską wiolonczelistką Izabelą Buchowską (2009).

Jego kompozycje mają w repertuarze takie orkiestry, jak Filharmonia Warmińsko-Mazurska, Würzburger Jazz Orchestra, Big Band Hochschule für Musik Würzburg, Big Band Akwarium, Big Band „Konglomerat”, 3275kg Orchestra, Big Band Akademii Muzycznej w Poznaniu, Big Band Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie.

Podczas koncertu w Karczewie wykonywane były przede wszystkim utwory Bartosza Smorągiewicza. Po koncercie każdy mógł zakupić płyty z jego utworami, a także otrzymać autograf kompozytora. (info MGOK)