Ballady spod samowara

Agnieszka Babicz – Stasierowska już po raz trzeci gościła w Karczewie i po raz trzeci jej występ został przyjęty owacyjnie. Po raz pierwszy pani Agnieszka odwiedziła nasze miasto w 2015 roku. Wówczas wspólnie z Beatą Olgą Kowalską przypomniały nam niezapomnianą wokalistkę Annę German, której głos oczarował nie tylko Polaków, ale wielu melomanów na całym świecie. Po raz drugi, już w tym roku, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury zaprosił panią Agnieszkę na spotkanie z okazji 8 marca, wówczas towarzyszył jej na scenie Joahim Perlik. Za każdym razem wokalistom akompaniował zespół Big4Band.

Agnieszka Babicz Stasierowska, polska piosenkarka i aktorka, początkowo miała być mechanikiem samochodowym, ale pasja śpiewania zwyciężyła. Po skończeniu Państwowego Policealnego Studium Wokalno – Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym w Gdyni stała się zawodową piosenkarką. Utwory wykonywane przez Annę German śpiewa od wielu lat. W 2002 roku zdobyła Grand Prix oraz statuetkę „Tańcząca Eurydyka” na Ogólnopolskim Konkursie na Interpretację Piosenek z Repertuaru Anny German w Zielonej Górze. Przez wiele lat związana z Teatrem Muzycznym w Gdyni. Często występuje z kabaretem „Koń Polski”.

W wieczór muzyki słowiańskiej „Spod samowara” popłynęły takie utwory jak „Idź swoją drogą”, „Gorzko mi”, „Echa miłości”, „Kołokolczik”, „Podmoskiewski zmierzch”, „Balonik”, „Pożegnanie z Polską” – to tylko niektóre tytuły jakie wokalistka przywiozła w swojej muzycznej walizce i zaśpiewała na karczewskiej scenie. Ponieważ w tytule koncertu był samowar nie zabrakło również i herbaty, na którą zaproszono wszystkich przed występem.

Jak się podczas koncertu dowiedzieliśmy, większość zaprezentowanych w Karczewie utworów pani Agnieszka śpiewać będzie w przyszłym roku na specjalnych koncertach nad Bajkałem, na które, wraz z zespołem, została zaproszona, i do których pracowicie się przygotowuje.(info MGOK)