Bal pod gwiazdami

Znaczna grupa mieszkańców Karczewa, od wielu już lat, planując powitanie Nowego Roku nie szuka zaproszenia na bal, który odbędzie się w pięknej sali, z orkiestrą i wymyślnym menu. Wiadomo bowiem, że na karczewskim Rynku, odbędzie się sylwestrowe spotkanie, na które są zaproszeni wszyscy mieszkańcy Gminy Karczew. Tu nie potrzebne są wspaniałe kreacje, ale szampański humor i gotowość do zabawy.

Podobnie jak w latach ubiegłych, na tej sali z najlepszą klimatyzacją, bawiło się kilkaset osób. Szczególnie tłoczno zrobiło się przed północą, kiedy z różnych prywatek i rodzinnych spotkań, wszyscy wyszli na Rynek Zygmunta Starego, by wysłuchać życzeń władz samorządowych Karczewa i obejrzeć pokaz ogni sztucznych.

Burmistrz Karczewa Władysław Dariusz Łokietek życzył mieszkańcom i ich gościom pogody ducha i wytrwałości w dążeniu do celu, a także satysfakcji z sukcesów w życiu zawodowym i osobistym. Składając życzenia, zarówno Burmistrz jak i Przewodnicząca Rady Miejskiej w Karczewie Danuta Trzaskowska, nie zapomnieli o wielu osobach, którzy przybyli do Karczewa, w poszukiwaniu pracy, zza wschodniej granicy Polski i na terenie Gminy Karczew znaleźli zatrudnienie. Trzeba przyznać, że podczas tegorocznego „Sylwestra pod Gwiazdami” stanowili oni, przez większą część balu, dominującą grupę.

O północy w górę strzeliły fajerwerki, za ich bezpieczne odpalenie odpowiedzialni byli strażacy z OSP Karczew, z zadania wywiązali się bardzo dobrze i pokaz wszystkim bardzo się podobał.

Bal na karczewskim rynku zorganizowany został przez Burmistrza Karczewa, Radę Miejską w Karczewie oraz Miejsko Gminny Ośrodek Kultury. Nad oprawą muzyczną imprezy czuwał w tym roku didżej Marek Trzaskowski. (info. MGOK)