Babiński w Piwnicy pod Barankiem

IMG_0116Miejsko Gminny Ośrodek Kultury co pewien czas zaprasza karczewskich melomanów do Piwnicy pod Barankiem na spotkania muzyczne. Tym razem wystąpił zespół Fryderyk Babiński Band z gościnnym udziałem wokalistki Ireny Gałązki.

Fryderyk Babiński to ceniony reżyser dźwięku, aranżer, kompozytor, a przede wszystkim pianista jazzowy. Skomponował muzykę do wielu filmów. Współpracował z wybitnymi artystami i Orkiestrą Polskiego Radia. Oprócz Fryderyka Babińskiego w zespole wystąpili Jerzy Stelmaszczuk i Marek Stach.

Jerzy Stelmaszczuk to wspaniały basista, jego gra obejmuje wiele gatunków muzyki. Podczas koncertów zagranicznych, akompaniował wielu artystom. Jest cenionym przez młodzież wykładowcą szkół muzycznych i doskonałym muzykiem sesyjnym.

Marek Stach jest uznany wśród jazzmanów za perkusistę numer jeden. Grał w znakomitym zespole “Extra Ball” i “Sun Set”. Współpracował z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Tomaszem Szukalskim, Włodzimierzem Karolakiem i wieloma innymi artystami.

         W Karczewie wystąpiła gościnnie z zespołem Irena Gałązka jedna z najwybitniejszych wokalistek jazzowych. Podczas koncertu artystka oczarowała słuchaczy wyjątkową barwą głosu i niespotykaną ekspresją wokalną. Po koncercie były oczywiście gorące brawa i bisy.(Info MGOK)