AQUAMARINE w „Piwnicy pod Barankiem”

Zespół ten gościł w Karczewie trzy lata temu i spotkał się z bardzo serdecznym przyjęciem. Tym razem przyjechali z koncertem wypełnionym muzyką filmową.

Kwartet ten został stworzony 20 lat temu przez czwórkę wybitnych instrumentalistów związanych z Filharmonią Narodową, Operą Narodową i Salonową Orkiestrą Johanna Straussa z myślą o zaspokojeniu najwybredniejszych gustów muzycznych osób, które cenią niepowtarzalność, charakter, temperament, a także unikalność kolorów muzycznych.

Grupa posiada własne aranżacje najwspanialszych utworów muzyki rozrywkowej, musicalowej, operetkowej, popularnej, klasycznej i filmowej.

Swój występ zaczęli od znanego utworu Ludwika Warsa „Powróćmy jak za dawnych lat”. W dalszej części popłynęły dźwięki między innymi motywów z takich filmów jak: „Trędowata”, „Alternatywy 4”, „Pieśniarz Warszawy”,  „Vabank”, „Tango milonga” z rewii „Warszawa w kwiatach”, a także z filmów „Los człowieka” i „Lokaj i księżniczka”.

W drugiej części koncertu królowała filmowa muzyka jazzowa. Zespół tą część rozpoczął tematem z filmu „Romeo i Julia”.

Kwartet wystąpił w składzie  Anetta Baculewska – Owczynnikow – skrzypce, Dagmara Tondera – flet, Piotr Skubis –  klarnet, Mateusz Szmyt – wiolonczela.(info. MGOK)