Apetyt na Melpomenę

Należące do Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Karczewie Centrum Historyczne Ziemi Karczewskiej „Stara Plebania” zaprosiło mieszkańców Karczewa na, rozpoczynające nowy cykl zdarzeń kulturalnych, „Spotkanie przy kominku”. Gościem spotkania, zorganizowanego wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Karczewa, był dziennikarz, poeta i krytyk teatralny Piotr Kitrasiewicza.

Piotr Kitrasiewicz urodził się w 1962 roku. Filologię polską studiował na Uniwersytecie Warszawskim, zaś kulturoznawstwo na Uniwersytecie Łódzkim. Należy do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i do Związku Literatów Polskich. Wydany w 2015 roku zbiór recenzji teatralnych „Apetyt na Melpomenę” jest jego dziesiątą pozycją książkową. Podczas spotkania w CHZK autor mówił o swojej fascynacji teatrem, wydarzeniach teatralnych, których był świadkiem, dzielił się ze słuchaczami anegdotami związanymi z aktorami których miał przyjemność poznać osobiście. Żeby nie zanudzić słuchaczy organizatorzy spotkania zaprosili gitarzystę Michała Romana, który wraz ze swoim uczniem zagrał kilka utworów z repertuaru klasycznego.

Prezes TPK Maciej Trzaskowski zapowiedział już kolejne „Spotkanie przy kominku”, jednak kto będzie kolejnym gościem nie chciał zdradzić. (info MGOK)