Akcja Zimowa w MGOK

W tym roku ferie zimowe w województwie mazowieckim były od 15 do 26 stycznia. Dla dzieci z terenu Gminy Karczew zajęcia feryjne organizował tradycyjnie Miejsko Gminny Ośrodek Kultury.

Podobnie jak w latach poprzednich, w zajęciach zaproponowanych przez instruktorów MGOKu, udział brała ponad dwudziestka dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Zajęcia były różnorodne, wychodzące przede wszystkim naprzeciw dziecięcym zainteresowaniom. Tak więc uczestnicy ferii w karczewskim Domu Kultury malowali, wycinali, deklamowali, bawili się w teatr. Szczególnie wspólne czytanie książek bardzo wszystkim się spodobał. Dzieci poznały wiele nowych pozycji książkowych, a podczas zajęć plastycznych wykonywały do ulubionych pozycji książkowych ilustracje.

Wśród wielu propozycji nie zabrakło wychowania patriotycznego, ponieważ uczestnicy ferii zimowych w MGOKu brali udział w manifestacji patriotycznej w Otwocku Małym – Osinach.

Większość z dorosłych pamięta przygody misia Paddingtona. Pod koniec grudnia 2017 roku do kin polskich trafiła druga część przygód przesympatycznego misia, który tym razem pomyłkowo zostaje osadzony w areszcie. Tym razem sympatyczny miś stara się zrobić wszystko, by współwięźniów, typów spod ciemniej gwiazdy, sprowadzić na dobrą drogę. Dzieci z zimowiska obejrzały ten film w otwockim kinie Oaza. Nie był to jedyny wyjazd do kina, tydzień później, również w otwockim kinie, obejrzały dzieci film pt „Coco”. Jest to przepiękny film o dwunastoletnim, meksykańskim chłopcu, który pragnie zgłębić tajemnicę rodzinnej legendy.

Do dzieci przyjechali również aktorzy z Warszawy z przedstawieniem „Cudaczek Wyśmiewaczek” oraz aktorzy z teatru kukiełkowego z Karczewa ze sztuką „Prawdziwy Przyjaciel”.(info. MGOK)